Biljetter till Gastronord …

… har jag flera stycken. Mejla om du vill ha en. Jag är där från 11.00 i morgon.

Kom och lyssna på mig och ställ smarta frågor så blir jag glad. Om jag inte har koll på svaret lovar jag att ljuga ohyggligt övertygande.

Kommentarer

11 svar till ”Biljetter till Gastronord …”

  1. Peter F

    Hej

    Jag tar gärna en biljett till mässan, jag kan vara där vid lunchtid imorgon. Hur får jag den ?

    Med vänlig hälsning

    Peter

  2. åh, det hade jag velat gå på :-).
    Synd att man inte är Stockholmare.

    Fast jag var i Stockholm och var hos Iljas på Cocovaja som du skrev om för längesedan (han är väldigt omtalad i kaffeforumen också).

  3. Hej Lisa, jag har varit en dålig bloggläsare och kommentator på sistone, men nyss såg jag ett inslag av dig från säsong 1 av Niklas mat, och det var hur bra som helst. T ex lärde jag mig att det finns mexicansk koriander som är mildare! Du pratar som du skriver, blommigt och roligt! Jag gillade avslutningen: …för att lära dig uppskatta den underbara smaken av bärfis.

    Själv tycker jag att koriander smakade disktrasa de första gångerna.

    Snart ska jag kolla de andra avsnitten också.

    Kram!

  4. För oss hardcore-korianderälskarna så finns den kinesiska förrätten koriander med risvinäger. Punkt. Gott som tillbehör vid en större kinesisk måltid.

  5. Per Lund

    Hej Lisa
    Tacksam att få en biljett
    Per

  6. Caroline Lund

    Hej Lisa
    Vad skojigt det skulle vara att kunna besöka gastronord
    Mums Caroline

  7. Var det ngn bokstav i ordet mejla som var lite svår?

    Nåja, eftersom jag är på generöst humör och ni verkar så trevliga: Peter, Caroline och Per får sen är de slut.

    Försöker lägga biljetter med era namn på i kassan el dyl till i morgon eller övermorgon. Kollar om det är möjligt idag.

    Skicka ett mess idag så bekräftar jag när jag ordnat.

    Kontaktdetaljer hittar ni under Medarbetare.

  8. Attans att jag har tenta, seminarium och redovisningar den här veckan. Annars hade jag kommit och lyssnat på dig.

  9. Claes

    Maila gärna 3 biljetter (nummer) till mig.
    claes.loman@papyrus.com

  10. Evelina

    Hej!
    Tänkte infinna mig på gastronord imorgon, finns möjligheten tar jag mer än gärna en biljett.

    evelinagouter@gmail.com

  11. Jenny

    Hej Lisa!
    Jag tar jättegärna en biljett! Tänkte gå dit idag.

    Jenny Warg